Tweetle Whatsappda paylaş

BALKANLAR TURU

(7 Gece otel konaklaması)

1. Gün: AKŞAM: ZONGULDAK- İSTANBUL – İPSALA

hareket noktaları :

 Zonguldak valilik önü kalkış 

 İstanbul : hareket noktaları daha sonra bildirilendirme yapılacaktır .  .

 

İPSALA Kapısına hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak YUNANİSTAN’a geçiyoruz.

2. Gün: DEDEAĞAÇ – GÜMÜLCİNE – İSKEÇE – KAVALA – SELANİK - ÜSKÜP

Gece yolculuğu ile  DEDEAĞAÇ-GÜMİLCİNE-İSKEÇE- KAVALA-SELANİK üzerinden, ÜSKÜP’e hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından dileyen misafirlerimiz ile eksta (10 Euro)  karşılığında düzenlenecek olan makta kanyonu turuna katılabilirler. Muhteşem manzarası ile balkanlara daha ilk anda sizleri hayran bırakacak bu kanyonda sıcak bir şeyler içme imkanını elde edeceksiniz. Ardından Avrupa’nın en eğlenceli küçük başkentlerinden, Vardar Vadisi üzerinde ,Vardar nehrinin iki kıyısında bulunan  YAHYA KEMAL’in şehri ÜSKÜP’e varıyoruz. Üsküp’te Taş Köprü, FYROM Meydanı, (Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri) Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Evi, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Mustafa Paşa Camii ve Murad Paşa Camii, Çifte Hamamlar ile Davud Paşa Hamamı  göreceğimiz yerler arasında… Üsküp’te keyifli şehir turumuzu da gerçekleştirip,  otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.Konaklama otelimizde.

3. Gün: ÜSKÜP - BELGRAD

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Üsküp’ten ayrılıyoruz. SIRBİSTAN’ın başkenti, eski YUGOSLAVYA’nında başkenti olan ve Sırpça’da ‘’Beyaz Şehir’’ anlamına gelen BELGRAD’a öğleden sonra ulaşıyoruz. Panoniyen Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan BELGRAD’ ta  otobüsümüz ile  panoramik şehir turunun yanısıra, yürüyüş turuda yapıyoruz. Bu esnada, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı, Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Tuna Nehri ve Sava Nehrinin buluştuğu noktayı görüp, Belgrad’ın ünlü caddesi Knez Mihailo Caddesinde serbest zaman veriyoruz. Buradan otelimize geçiyoruz. Konaklama BELGRAD’da otelimizde. Konaklama Otelimizde

 

4. Gün: BELGRAD - SARAYBOSNA (SARAYEVO)
 

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, BOSNA-HERSEK’in başkenti SARAYBOSNA’ya ulaşıyoruz. 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna’da  önce; Sebil Çeşmesi, Bursa Bedesteni, Baş Çarşı Camii, Tarihi Osmanlı Hanı olan Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii, Sinagog ve  Bedesteni görüyoruz. Saraybosna’nın önemli sembollerinden bağımsızlık sembolü SÖNMEYEN ATEŞ’i görmeye gideriken yürüyüş güzergahımız üzerinde kültür çizgisinde durup gerçekten bizi şaşırtacak doğu batı kültürünün keskin çizgisini görüyoruz ve saraybosna için önemli sembol olan sönmeyen ateş ziyeretinin  devamında alışveriş için  vereceğimiz serbest zamanda,  Boşnak Böreğini tadma şansınada sahip olacağız. Daha sonra, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği Eski Kütüphane, gezilerimizi tamamlayarak, otelimize  yerleşiyoruz. Konaklama SARAYBOSNA’da otelimizde. Konaklama Otelimizde.  

 

5. Gün: SARAYBOSNA – MOSTAR – POÇİTEL – DUBROVNİK - TREBİNJE

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, dileyen misafirlerimiz ile düzenlenecek olan eksta (10 Euro) Vrelo Bosna turuna kaılabilirler . bu turda fotoğraf makinelerinizi yanınızdan ayırmamanız acenta tavsiyemizdir. Muhteşem doğası manzarası suları yeşilliği köprüleri ve şelaleleri ağzınız açık seyredeceğinize eminiz. Ardından 25 euro ile extra düzenlenecek olan öğle yemekli (blagaj tekke turu) Osmanlı imparatorluğunun balkanlarda nasıl bu kadar uzun süre kalabildiği ve Boşnakların Müslümanlaşmasını bize tarihi kanıt olarak sunan inanılmaz manzarası doğal kaynak suyu kenarına kurulmuş bu tekkeyi mutlaka görmelisiniz. Ardından yolumuz  MOSTAR. Burada, Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki kendinizi tarihin içinde hissedeceğiniz Mostar Köprüsü, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamamı geziyoruz ve Kuyumcular Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz.  Ardından, keyifli bir yolculuk ile, 1472 yılında Osmanlının eline geçmiş ve izlerini hala taşıyan POÇİTEL köyünü, otobüsümüzden panoramik olarak görüp, Metkoviç bölgesinden HIRVATİSTAN’a geçiyoruz. Muhteşem Dalmaçya kıyılarının eşsiz manzarasında büyülenerek italyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, ortaçağdan kalma tarihi eserleri ile muhteşem bir şehir olan DUBROVNİK’e ulaşıyoruz. Buradaki gezimize, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dâhil olan Eski Şehir gezisi ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane gibi yapıları ve Limanı görerek, TREBİNJE’ye hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

 

6. Gün: TREBİNJE- KOTOR- BUDVA- İŞKODRA

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Balkanlar’ın en sakin, en yeşil ve en güzel ülkelerinden biri olan KARADAĞ’a hareket ediyoruz. Göz alabildiğine uzanan doğal güzellikleri, yüzyıllara meydan okuyan tarihi ile etkileyici KARADAĞ’da, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen KOTOR'a ulaşıyoruz. Deniz Kapısı’ndan, Mareşal TİTO’nun ünlü sözünün yazıldığı kapıdan geçerek, Eski Şehir’e (Stari Grad)  giriyoruz. Utanç Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Rektör Sarayı,  Beskuça, Pima Palata, Aziz Tripun Katedrali, Grigurina Palata,  Aziz Luka Kilisesi, Müzik Okulu, ve Aziz Nicola ile Klara Kiliselerini, rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kısa bir yolculuk ile Trsteno Koyu’nun eşsiz manzarası eşliğinde, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden BUDVA bizi karşılıyor.. Budva’nın merkezinde  Kale içerisinde kurulmuş olan,  Eski  Şehir’e giriyoruz. Şairler meydanınıda görüp, plaj bölgesinde kahve keyfi bizleri bekliyor…  Sonrasında, St. Stefan Adasının muhteşem manzarasını fotoğraf karelerimize ekliyoruz. Konaklama otelimizde.

 

7. Gün:  İŞKODRA –TİRAN – ELBASAN-OHRİD

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak,  20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi ARNAVUTLUK’un başkenti TİRAN’a varıyoruz. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Şehirdeki keşif noktalarımız, Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. Yol güzergahımızda, ELBESAN şehrini panoramik olarak gördükten sonra sınır geçişlerimizi bitirip Makedonya’ya geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra (15 Euro) düzenlenecek olan Dünyanın en derin göllerinden birine sahip MAKEDONYA şehri OHRİD e adını veren ve cennetten bir damla düşmüş o da ohrid’e düşmüş denilen gölü besleyen bölgeyi ve st Neum manastırını ziyaret ediyoruz . Konaklama Ohrid’te otelimizde. Konaklama Otelimizde Dileyen misafirlerimiz için rehberimizin extra 35 euro ile düzenleyeceği yemekli ve folklorik dans eşliğinde Makedon gecesine katılabilirler.

 

8. Gün: OHRİD-RESNE-MANASTIR (BİTOLA) –SELANİK (THESSALONİKİ)
 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra,  isteyenlerle ekstra  10 euro ile büyüleyici bir tablo görüntüsündeki Mavi İnci adıyla bilinen OHRİD GÖLÜ’nde tekne turu yapıyoruz.  Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş , Ohridlilerin ‘Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid’in üzerine düşmüş’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri,  Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Türk Çarşısını geziyor ve meşhur sedef-inci takılardan alışverişler yapıyoruz. Doğal güzelliğiylede göz kamaştıran, Unesco'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki bu güzel şehirden ayrılıyoruz. Yol güzergahında   1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNE ye uğruyoruz. Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun devamında, Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti  MANASTIR’a (Bitola) hareket ediyoruz.  Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz ve rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra, Şirok Sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Türkülere konu olan Manastır’ın ortasındaki Havuz ve Çeşme görülerek serbest zaman veriyoruz. Buradan, SELANİK’e  yol alıyoruz. Konaklama Selanikte otelimizde. Akşam isteyen konuklarımızla ekstra 45 euro ile yemekli Taverna Gecesi yaşamaya gidiyoruz.

 

9. Gün: SELANİK-KAVALA-İPSALA-İSTANBUL-ZONGULDAK
 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, SELANİK’te turumuza başlıyoruz.  Aya Dimitrios Kilisesi, Makedonya Bakanlık Binası, Atatürk’ün Evi, Rotonda, Zafer Kemeri, Beyaz Kule, Hamza Bey Camii ve Bedesteni, B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı, Venizelos Heykeli gezilerimizi yaparak, KAVALA’ya geçiyoruz. Kavala’da, Kanuninin yaptırmış olduğu Su Kemerleri, Liman, İbrahim Paşa Camii, (St. Nichololas Kilisesi) İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezilerimizi gerçekleştirerek,  meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. Daha sonra, İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Türkiye’ye giriş yapıyoruz.Son noktamız varış ve siz değerli misafirlerimizle bir başka turda görüşmek dileği ile sizlere veda ediyoruz.

 

 Not : Otel Standartları Değişmemek Kaydı ile İsimlerinde Değişiklik Yapma Hakkını tatilmadeni saklı tutar.

 

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:

* Lüks otobüs ile ulaşım
* 4* 5* Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması
* Otellerde 7 Sabah Kahvaltıları ve akşam yemekleri
* Tatilmadeni araç içi ikramlar
* Gümrük vergileri
* Tüm  şehir giriş Ücretleri 
* Türkçe Rehberlik Hizmeti ve yerel rehberlik hizmetleri
* Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası

* Seçili pansiyon durumu (özel yemekli eğlence geceleri)

* Mesleki sorumluluk sigortası

*Tatilmadeni refakati ve güvencesi


 

FİYATLARA  DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:


* Vize Ücreti ve Servis Ücreti ( 120 Euro+ sigorta)  Yeşil Pasaporta vize yoktur
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli- 15 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada sınır kapısında ödenir.)
* Otel dışı yiyecekler ve tüm içecekler

* Yurt dışı seyehat sağlık sigortası
* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
* 65 -80 Yaş arası yolcular için ek sigorta ücreti farkı alınır.

* Sevgi ve saygımız.

 
Önenli Not:

Yol hava ve trafik şartlarına bağlı olarak ;Balkanlar yapısı gereği zorlu bir coğrafyaya sahiptir. Bu yüzden sizlerin doyasıya gezebilmesi ve otellerde alınacak yemeklere yetişme uğruna gezilerimizden vazgeçmemek için bazı yerlerde yemekleri otel yerine şehirde almaktayız. Bazı şehirlerde ise misafirlerimiz ile ortak karar vererek akşam yemeği yerine öğle yemeği verilebilmektedir.

 

 

 

ERKEN REZERVASYON 30 mayıs 2019 SON GÜN 

 • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 495 EURO NAKİT 
 • (TAVERNA BALKAN GECESİ HARİÇ SON İKİ AKŞAM YEMEĞİ HARİÇ )
 • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  550 EURO NAKİT
 • (TAVERNA BALKAN GECESİ DAHİL)
 • TEK KİŞİ ODA FARKI   +85 € NAKİT 
 • (SON İKİ AKŞAM  YEMEĞİ EXTRA :BALKAN  GECESİ+TAVERNA HARİÇ  ) 
 •  860 € NAKİT  
 • (BALKAN GECESİ VE TAVERNA DAHİL )
 • EK YATAK     500 € NAKİT 
 •  (SON İKİ AKŞAM   YEMEĞİ EXTRA :BALKAN  GECESİ+TAVERNA HARİÇ
 • (BALKAN GECESİ VE   TAVERNA DAHİL )
 • 1.ÇOÇUK   
 • 0+2 YAŞ    310 €   NAKİT     330 € FULL
 • 3-6 YAŞ     338 €  NAKİT      460 € FULL       
 •          

       1HAZİRAN  2019

 SONRAKİ KAYITLARDA 

 • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI   565 EURO NAKİT
 •  (TAVERNA BALKAN GECESİ HARİÇ SON İKİ AKŞAM YEMEĞİ HARİÇ )
 • İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 580 NAKİT
 • (TAVERNA BALKAN GECESİ DAHİL)
 • TEK KİŞİ ODA FARKI  +95  € NAKİT 
 • (SON İKİ AKŞAM  YEMEĞİ EXTRA :BALKAN  GECESİ+TAVERNA HARİÇ  ) 
 • TEK KİŞİ   905 € NAKİT  
 • (BALKAN GECESİ VE TAVERNA DAHİL )
 • EK YATAK    520€ NAKİT 
 •  (SON İKİ AKŞAM   YEMEĞİ EXTRA :BALKAN  GECESİ+TAVERNA HARİÇ)
 •  EK YATAK  565 € NAKİT
 • (BALKAN GECESİ VE   TAVERNA DAHİL )
 •  
 • 1.ÇOÇUK   
 • 0+2 YAŞ    350 €   NAKİT     375 € FULL
 • 3-6 YAŞ   383 €  NAKİT      505 € FULL       
 •          

 

istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours

 • +90 542 291 85 75
 • +90 542 291 85 75

HIZLI REZERVASYON

Toplam Tutar :