Tweetle Whatsappda paylaş

YAYLALARIN GÜZELLİĞİNDE BOYDAN BOYA KARADENİZ

                       Şavşat Laşet farkı ile Boydan Boya   Karadeniz Rüyası

                                

1 gün : 2 Ağustos  2019 Cuma   SAMSUN -ORDU BOZTEPE -GİRESUN

Gece yolculu ile  Terme ye hareket ediyoruz .Terme deresi manzarasında  Ulusoy dinlenme tesislerinde mola veriyoruz .arzu edenler (extra ) kahvaltılarını burada  alabilir .Molamız sonrası Samsun a gidiyoruz.  Bizlere şehir dışından eşlik edecek misafirlerimizi  Samsun havalimanından alarak ,ilk adım meydanı, Atatürk heykelindeki fotoğraf molası sonrası yönümüzü  Fatsa Ünye den panoromik geçerek Ordu ya ulaşıyoruz . Boztepeye telefrik  ile çıkıyoruz. Öğle yemek molası 100 mt yükseklikten akan Kuzalan şelalesini fotoğraflayarak Kulakkaya yaylasına gidiyoruz .Konaklama ve akşam yemeği yayla otelinde .Hava şartları müsait olur ise yayla yürüyüşüne çıkıyoruz .

Zifin otel /Giresun dereli  Kulakkaya yaylası mevki

Gün içinde 753 km  yapılacaktır .

2.GÜN  3 Ağustos 2019 TRABZON    UZUNGÖL-ATATÜRK KÖŞKÜ -GÜMÜŞ ATÖLYESİ -

Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Trabzon’a hareket ediyoruz . Cennetten bir köse olan Uzungöl’e vardığımızda ,Benim Uzungöl'üm, Çamların arasına saklanmış, Sessizliğin çok sesliliğidir dizelerin geride kaldığı  ama turisttik yer olma özelliğinin tavan yaptığı yerden ayrılarak (Sümela Manastırı açılırsa bugün yapılacaktır.) Öğle yemeği molası sonrasında  Atatürk Köşkü’nü doğru yol alıyoruz. Atatürk Köşkü gezimizin esnasında gümüş – telkari ve kazaziye gibi göz kamaştıran yöresel el işlemeciliği ürünleri hakkında bilgi alacağımız Gümüş Atölyesini görüyoruz. Konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz .

Konaklama ve akşam yemeği otelimizde :Trabzon Aksular otel

Gün içinde 375 km yapılacaktır

3.GÜN rize  4 ağustos  ÇAMLIHEMŞİN -ZİLKALE- PALOVİT ŞELALESİ-GİTO YAYLASI -AYDER YAYLASI

Otelimizde alacağımız ERKEN kahvaltı sonrasında  Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Karadeniz’in en güzel çayını tatmak için Sürmene de bulunan İkiçay  fabrikasına gidiyoruz. Burada çayın hikâyesini dinledikten sonra çay alışverişlerimizi yapacağız.  Bıçak imalatçılarında kısa bir mola veriyoruz Alışverişlerimiz sonrası Rize’ye  hareket ediyoruz. ilk olarak Rize bezi fabrikasını geziyoruz.  Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz ekstra olarak İspir Kuru Fasulyesi, Muhlama ve Laz Böreği gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler  Bizleri bekleyen minibüslerimize binip Zilkale – Palovit Şelalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Karadeniz’de ahşap ve taş işçiliğinin en güzel şekilde işlenerek yapıldığı Hemşin Konaklarını ve yüzlerce yıllık birçok ağacın ve endemik bitkilerin yer aldığı orman içi yollardan ilerleyerek Zil Kale’ye gidiyoruz. Trabzon İmparatorluğu döneminde yapılan ve Osmanlı döneminde de alındıktan sonra Kale – i Zir olarak adlandırılan göz alıcı kaleyi fotoğrafladıktan sonra muhteşem bir doğa içerisinde yer alan Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz. Çamlıhemşin’e dönüş yolumuz üzerinde Şenyuva Köyünde duruyoruz. Çinçiva Köprüsünde hatıra fotoğrafları çekerek ,(havanın müsaitliğine bağlı olarak )dünyanın tek şimşir ağaç ormanı olan  Gito yaylasında bulutların arasında süzüleceğiniz salıncak keyfini  biliyoruz ki uzun bir müddet unutmayacaksınız .Ayder yaylasına geçiyoruz ,gelin tülü şelalesi görüp fotoğraflıyoruz. Ardından  sizler ile  aracımıza binip, ‘’ Kuş uçarda Laz uçmaz mı’’  dedikleri yer olan yerde bir kuş misali zipline için serbest  zaman veriyoruz .Konaklama ve akşam yemeği  Dere Butik  Otelimiz de

.Gün içinde 265 km .yapılacaktır .

4.GÜN 5 ağustos 2019 GÜRCİSTAN -BATUM 

Önemli not : Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C. vatandaşları Batum’ a üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdan ve pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Eski ,yıpranmış yırtık olan nüfüs cüzdanları ile sınırdan geçiş yapılamaz. Yeni cipli nüfüs cüzdanı olmayanların sınırdan geçişi mümkün değildir .Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’ a geçişleri için noterden onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.0-6 Yaş küçük misafirlerimiz için fotoğraflı nüfus cüzdanı gereklidir. T.C. vatandaşı olan misafirlerimiz 16 TL olan harç pulu ücretlerini kendileri ödeyeceklerdir.

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra sırt çantanızı yedek t-short ve suyunuzu yanımıza alarak 1,5 saatlik yolculuk ilke Sarp sınır kapısına gidiyoruz . Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimiz kapının yoğunluğuna göre 2-4 saat arasında değişebilmektedir . Gümrükten yürüyerek geçerek bizi  Gürcüstan da bekleyen aracımıza biniyoruz .Gürcistan /Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias` ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi' ni aracımızdan görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt' tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri' ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü' nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Gürcistan’ ın iki Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumi’de Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Gürcü Ortodoks Kilisesini, Ermeni Kilisesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykeli ' ni, Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını, Batum Limanı' nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Batum Bulvarı' nda gezinti yaptıktan sonra Türk Konsolosluk binamızı da görüp alışveriş için küçük bir serbest zaman vereceğiz.2 ,5 saatlik yolculuk ile Şavşat  a gidiyoruz .Konaklama ve akşam yemeği otelimizde .Laşet vadisindeki laşet bungolow tatil köyünde .

Gün içinde 250 km yapılacaktır

5.GÜN 6 Ağustos 2019 LAŞET VADİSİ -YAVUZ KÖYÜ-ŞAVŞAT KARAGÖL-ARTVİN

Sabah otelimizde kahvaltımızı alıyoruz.  Ülkemizin gizli cennet köşelerinden olan otelimizde yapacağımız kahvaltımız ve çıkış işlemlerimiz sonrasında vakit kaybetmeden Artvin’in en güzel bölgesine doğru yola çıkıyor ve bizi bekleyen en güzel ve en bakir köy olan Yavuz köyüne ulaşıyoruz.Doğayla bütünleşmek isteyenlere köy kapılarını sonuna kadar açıyor kartpostalları aratmayacak bir manzarayı fotoğraflamak için seyir tepesine doğru hareket ediyoruz.Öğle yemeğimizi belirlenmiş olan restoranımızda yiyor ve misafirlerimize serbest zaman veriyoruz.Kısa bir mola sonrasında Şavşat Karagöl’e doğru yola çıkıyoruz.İlk olarak bizi Şavşat Kalesi karşılıyor. Derin ormanlar eşliğinde ve endemik türlerin içerisinde yürüyüşümüze devam ediyor ve Karagöl’ün güzelliğinde yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Burada vereceğimiz çay kahve molası sonrasında ,yeşil cennete kapılarını açan vadimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği  Artvin Grand otel de . Gün içinde 125 km  yapılacaktır .

6 gün :7 AĞUSTOS 2019 ARHAVİ -ÇİFTE KÖPRÜLER-MENÇUNE ŞELALESİ

 Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  iki saatlik yolculuk ile  Arhavi de bulunan çifte kemer köprüsüne gidiyoruz .minibüslere binerek Mençune şelalesinde yüzme molası vererek öğle yemeğimizi alıyoruz .Yemek sonrası  6 saatlik yolculuk ile Ordu da  konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz . Gün içinde  437 km yol gidilecektir  .

7 gün :  8 ağustos 2019 SİNOP -HAMSİLOS- ZONGULDAK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  3 saatlik yolculuk ile Sinop merkeze gidiyoruz .dışarda deli dalgalar,gelip duvarlara vurur ,seni bu sesler oyalar aldırma gönül şarkısının yazıldığı sinop cezaevini geziyoruz .öğle yemek sonrası dünyada ak burunda bulunan Hamsilos fiyortlarını gezerek dönüş yoluna geçiyoruz .5 saatlik yolculuk ile Zonguldak merkeze ulaşıyoruz .Gün içinde 717 km  yol gidilecektir .

Toplam : 3016 km

ÜCRET DAHİLİ HİZMETLERİMİZ :

 • Turizm Taşıma kurallarına uygun araçlar ile ulaşım 
 • Profesyonel turizm rehberi eşliği ve anlatımları.
 • 6 gece otel  (yp) konaklama
 • 6 sabah kahvaltıları
 • 6 akşam yemeği
 • Seyahat sigortası
 • Tursab güvencesi
 • Tatil madeni refakati ve güvencesi

     ÜCRET HARİCİ HİZMETLERİMİZ:

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • İlk gün sabah kahvaltısı,Tüm öğle yemekleri,
 • Dönüş günü son akşam yemeği
 • Extra tur program ve programları
 • Tüm kişisel harcamalar.
 • Yemeklerde alınacak extralar ve tüm  içecekler.
 • Otel lobisinde alınan extra içecekler  ve mini bar vb.
 • Yurt dışı çıkış harcı  15 TL
 • *Zipling-raftin
 • Zilkale minibüs ücreti
 • Kulakkaya yayla minibüs üçreti
 • Şavşat karagöl minibüs ücreti
 • Mencune Şelalesi minibüs üçteri 
 • ORDU telefrik ile çıkış üçreti 
 • Ek Bilgiler

               Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.0-6 yaş ücretsiz koltuk ve yatak  verilmez . 2 çocuk için 06-12 yaş %50 indirimli .

 • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır. Otobüslü turlarımızda koltuk oturum sözü verilmez.Uzun turlarda (2 gece konaklama üstü ) araç içi kaydırma yapılarak oturum sağlanır. İlk gün oturumlarda kura çekimi yapılır .Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.
 • Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır;
 • Ödeme alınarak rezervasyon sistemine giriş yapılır .Kayıt miktarı alınmamış kişilerin kayıt işlemleri yapılmaz
 • Tur tarihinden 1 ay öncesinde tur bedeli ödemeleri kapatılması sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına bir zorunluluktur. Anlayışınız için teşekkür ederiz
 • TURUMUZDA OTEL KONAKLAMASI 6 GECEDİR .
 • TUR SÜRESİ TOPLAM 8 GÜNDÜR .
 • Özel gruplar olduğunda kişi sayısına(sadece kendi grubunuz ile ) göre fiyatlarımız  için lütfen bizimle iletişime geçiniz .
  27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi &IsuzuNovoLux
  35 Kişilik: Otokar Sultan Mega
  46 Kişilik: Temsa Safir & Mercedes Travego& Man Neoplan

 • Yurtiçi Turlarımızda www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız I ÖNERMEKTEYİZ .

Tur İptal Şartları :


 Turun başlama tarihine 29 – 15 Gün kala yapılan iptallerde yurt içi tur ücretinin uçuş giderleri hariç kısmının % 50’si geri ödenir. Tur programında farklı bir uygulama belirtilmemiş ise, turun son başvuru tarihine kadar ya da daha erken şirketimize bildirilen yurt içi turların iptallerinde, son başvuru tarihinden sonra ve turun başlama tarihinden 30 gün öncesine yapılan iptallerde, yurt içi tur ücretinin % 100’ü geri ödenir.

 Turun başlama tarihine 14 – 1 gün kala yapılan iptallerde ve turun kaçırılması durumunda yurtiçi turlarda geri ödeme yapılmaz.

 Uçaklı turlarımızda her türlü tur iptal durumunda olduğu gibi, tur bedelinin uçuş ve diğer toplu ulaşım giderlerine ait kısmı ile ilgili geri ödemelerde, ilgili havayolu ve ulaştırma şirketinin kuralları uygulanır.

 

 

     ERKEN REZERVASYON İÇİN

              15 HAZİRAN 2019 SON GÜN 

                                                                               NAKİT                    KREDİ KARTI 

İKİ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI                      1749 TL                      1797 TL 

TEK KİŞİ                                                               2049 TL                      2015 TL 

EK YATAK                                                             1749 TL                      1797  TL 

1 COÇUK (2-6 YAŞ )                                            1425 TL                       1465 TL 

2.COÇUK (7-11 YAŞ )                                           1595 TL                        1638 TL 

2 .COÇUK ANNE BABASI YANINDA %50 İNDİRİM 

KREDİ KARTINA TAKSİT 

Maximum 3x620    Axes 4X470  Finans6x320 Bonus 6x320   World 6x 320

 

 

 

16 HAZİRAN  2019 SONRASI KAYITLARDA 

                                                                         NAKİT                               KREDİ KARTI 

İKİ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI                  1999 TL                               2053 TL 

TEK KİŞİ                                                           2249 TL                                2310 TL 

EK YATAK                                                         1999 TL                                2053 TL 

1.COÇUK (2-6 YAŞ )                                        1495 TL                                 1536 TL 

                  (7-11 YAŞ )                                      1695 TL                                 1741 TL 

2.COÇUK ANNE BABA ANINDA %50 İNDİRİM 

KREDİ KARTINA TAKSİT 

MAXİMUM 3X699  AXES 4X537  FİNASN,BONUS,YAPIKREDİ6 X366  .

BATUM SINIR KAPISI GEÇİŞLERİNDE ÖNEMLİ HATIRLATMA ' 

Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’ a geçişleri için noterden onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.0-6 Yaş küçük misafirlerimiz için fotoğraflı nüfus cüzdanı gereklidir. T.C. vatandaşı olan misafirlerimiz 16 TL olan harç pulu ücretlerini kendileri ödeyeceklerdir.Yeni cipli nüfüs cüzdanı olmayanların sınırdan geçişi mümkün değildir .Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.

SINIR  GEÇİŞLERİNDE, KURALLARA UYMAYAN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ACENTAMIZIN HİÇ BİR SORUMLULUĞU YADA YAPTIRIMI YOKTUR .

ÖNEMLE ARZ EDERİZ !

istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours

NİLGÜN MAZICIOĞLU

 • +90 542 291 85 75
 • +90 542 291 85 75

HIZLI REZERVASYON

Toplam Tutar :