Tweetle Whatsappda paylaş

Eskişehir &Göynük&Taraklı&Mudurnu

1 GÜN ABANT -GÖYNÜK - MUDURNU-

keyifli bir gece  yolculuğu  yapmak için toplanma noktalarından alınarak  hareket ediyoruz..Sabah kahvaltısını Abant ta alıyoruz. Mudurnu’ya varıyoruz ve gezimize tarihi Yıldırım Beyazıt Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz..  Kanuni Sultan Süleyman Camii, 18. yy dan kalma, bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılmış tarihi Mudurnu Konakları’ndan Armutçular Konağı’nı gezeceğimiz  yerler arasında . Pertev Naili Boratav Kültür Evi’ni geziyoruz. Kentsel sit alanı ilan edilen Mudurnu, eski Türk evleri bakımından önemli bir özelliğe sahiptir. Sivil mimari özellikleri açısından Göynük evlerine benzerlik gösterir. Mudurnu’daki gezilerimizi bakırcılar ve eski çarşıları gezerek tamamlıyoruzOsmanlının ilk yerleşimlerinden, geleneksel mimarisiyle ünlü Göynük’e yol alıyoruz.  yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Öğle yemeği  ardından Pasteur’den 400 sene önce mikrobu ilk bulan Akşemsettin’in memleketi Göynük’ü gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Gazi Süleyman Paşa Camii ve hamamı olacaktır. 1922 yılında İstiklal Zaferimizin anısına yapılmış, 1960 yılında restore edilmiş Zafer Kulesi’ni panoramik olarak göreceğiz. Ardından Fatih Sultan Mehmet’in hocası, Türk İslam büyüğü Akşemsettin Türbesi’ni gezeceğiz. bakırcı dükkanlarını, Göynük sokaklarını gezip yörenin meşhur fasulyelerinin satıldığı dükkanları ziyaret edip Göynük gezimizi noktalıyoruz. Gezimizin ardından Taraklı’ya doğru yola çıkıyoruz.100’ü aşkın tescil edilmiş ev konaklar ile Yavuz Sultan Selim’in Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan, Sakarya il sınırları içindeki en eski camii olan, Yunus Paşa Camii (Kurşunlu Camii) ile Taraklı’yı gezmeye başlıyoruz. Yunus Paşa Camii’ni merkezi sistem ile alttan ısıtılmasında kullanılmış Tarihi Hamamı, Tarihi Çınar Ağacı’nı, Osmanlı’dan Cumhuriyete kadar kullanılan Rüştiye Mektebini geziyoruz. serbest zaman içinde ilçenin nostaljik sokaklarını tanıyacak, 3 asırdır ayakta kalmış sivil mimarinin en güzel örneklerini teşkil eden üç katlı evleri fotoğraflayıp, yörenin meşhur Köpük Helvası’nı tadıp, tahta oymacılık ürünlerinden alışveriş yapabilirsiniz.Sakin şehir cittaslowolarak kasabaların gezimiz sonrası konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelime geçiyoruz.  Bozhöyük .

2.GÜN  ESKİŞEHİR   : Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Eskişehir ilimizi tanımaya başlıyoruz. Yeniden güçlü bir belediyecilik anlayışı ile yenilenen ,Avrupa kentlerini andıran bir kenti gezeceğiz. ilk olarak Odun Pazarı,LüleTaşı Müzesi, Atlıhan ,mumya müzesi gezeceğimiz yerler arasında olacak Kent Park ve muhteşem köprüleri ile  Suni Plajı gördüğünüzde ,istenirse nelerin yapılabileceğinin en güzel kanıtı gözlerimizin önünde olacak .Buradaki kısa bir mola veriyoruz  Yemek sonrası porsuk çayında tekne gezintisi yapıyoruz . Türkiye cumhuriyet tarihinde ilk yapılan  devrim arabaları olarak isimlendirilen hüzün kaplı hikayesini rehberimizden dinliyoruz Sazova parkındaki tren yolculuğumuz ile  serbest zamanın arkasından dönüş yoluna  çıkıyoruz .

Toplam 900 km yolculuğumuz olacaktır .

 • Fiyata Dahil olanlar
 • 1 gece otel konaklaması
 • 1 sabah kahvaltısı ,
 • 1 akşam yemeği
 • Tur programında belirtilen yerlerin gezilmesi
 • Turizm taşıma şartlarına uygun araç
 • Türsab sigortası 
 • Tatil Madeni Refakati ve güvencesi
 • Uzman Rehberlik hizmeti
 • Fiyata dahil olmayanlar
 • Ören yeri ve müze girişleri .
 • Tüm öğle yemekleri ve içecekler .
 • Otel lobisi ve mini bar kullanım ücretleri
 • Şahsi harcamalar .
 • Dönüş yolundaki akşam yemeği 
 • SEVGİ SAYGIMIZLA BİRLİKTE MUTLULUĞUZ

 

 

 

        MÜZEKART UYGULAMASI

 • 65 YAŞ altındaki  konuklarımız ,yaşadığınız şehrinizdeki müzeye giderek ,gezi öncesi ,bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (70 TL); alabilir.Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.  www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartabilirsiniz .
 • 2019 yılında iş bankası maximum kartlar müze kart yerine  geçmesi iptal olmuştur .

 

 

 

 

Keşfet Gez ve Bizimle Birlikte Hisset, 
Çünkü Seyehat Etmek Yaşamaktır

 

 

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANIR

istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours istanbul tours

 • +90 542 291 85 75
 • +90 542 291 85 75

HIZLI REZERVASYON

Toplam Tutar :